sestdiena, 2011. gada 12. novembris

8. diena Ilustrācijas no dabas

2. DAĻA. ĻAUDIS, KURI PAĻAUJAS UZ DIEVU

Svarīga lieta, kura mums kā kristiešiem ir jāiemācās, ir uzticība Dievam, un tas nozīmē pilnīgu paļāvību Viņam visās lietās. Mēs varam iemācīties paļauties uz Dievu arī vērojot dabu. Dievs gādā par dzīvniekiem, un tiem nākas paļauties uz Viņa gādību.

“Viņi (dzīvnieki) visi gaida uz Tevi, lai Tu viņiem barību dod savā laikā. Kad Tu to viņiem dod, tad viņi to sakrāj; kad Tu atver Savu roku, tad viņi top paēdināti ar visu labu,” Ps.27, 28.

Radīšana bija Dieva darbs, un arī radījumu uzturēšana ir Viņa darbs. Bībele saka, ka Dievs “nes visas lietas ar Savu spēcīgo vārdu,” Ebr. 1:3. Tā Viņš ir iekārtojis visas lietas un vēlas, lai mēs Viņu uzlūkotu kā mūsu uzturētāju un apgādnieku. Dievs vēlas būt savienots ar Saviem radījumiem – ar mani un tevi.

Jēzus, lai parādītu mūsu vajadzību uzticēties Dieva gādībai, lietoja ilustrācijas no dabas. Viņš mums ir apsolījis, ka mums par mūsu vajadzībām nav jāuztraucas:

“Tāpēc Es jums saku: nezūdaties savas dzīvības dēļ, ko ēdīsit un ko dzersit, ne arī savas miesas dēļ, ar ko ģērbsities. Vai dzīvība nav labāka nekā barība? Un vai miesa nav labāka nekā drēbes? Skataties uz putniem gaisā: ne tie sēj, ne tie pļauj, ne tie sakrāj šķūņos, un jūsu Debesu Tēvs tos baro. Vai tad jūs neesat daudz labāki nekā viņi? Kurš jūsu starpā var ar zūdīšanos savam mūžam pielikt kaut vienu olekti? Un kāpēc jūs zūdāties apģērba dēļ? Mācaities no puķēm laukā, kā tās aug: ne tās strādā, ne tās vērpj, tomēr Es jums saku: ir Salamans visā savā godībā nav tā bijis apģērbts kā viena no tām. Ja tad Dievs zāli laukā, kas šodien stāv un rīt tiek iemesta krāsnī, tā ģērbj, vai tad ne daudz vairāk jūs, jūs mazticīgie? Tāpēc jums nebūs zūdīties un sacīt: ko ēdīsim, vai: ko dzersim, vai: ar ko ģērbsimies? Jo pēc visa tā pagāni dzenas; jo jūsu Debesu Tēvs zina, ka jums visa tā vajag. Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas. Tāpēc nezūdaties nākamā rīta dēļ, jo rītdiena pati par sevi zūdīsies. Ikvienai dienai pietiek pašai savu bēdu,” Mat. 6:25-34.

Kāda tad ir mūsu daļa, kas jādara mums? Mums ir jāizveido tuvas attiecības ar Dievu, meklējot Viņa valstību un taisnību. Ja mēs to darām, tad mums ne par ko nav jāuztraucas. Jēzus ir apsolījis gādāt par mūsu vajadzībām. Mums ir jādzīvo, nebēdājoties par rītdienu un pilnīgi jāuzticas Dievam, atdusoties pilnīgā atkarībā no Viņa.

Ievērosim, ko Jēzus sacīja pirms kalna svētrunas:

“Neviens nevar kalpot diviem kungiem: vai viņš vienu ienīdīs un otru mīlēs, jeb viņš vienam pieķersies un otru atmetīs. Jūs nevarat kalpot Dievam un mantai,” Mat. 6.24.

Nākošais pants sākas ar vārdu “tāpēc.” Šis vārds norāda, ka sekojošais teksts attiecas uz iepriekšējo. Jēzus sacīja, ka, ja mēs uztraucamies par dzīves nepieciešamībām, tad mēs kalpojam “mamonam” vai naudas dievam. Ja mēs satraucamies par savām vajadzībām, tad mēs patiesībā vairāk koncentrējamies uz naudu un materiālām lietām un nevis uz Dievu. Un Jēzus sacīja, ka, ja mēs tā rīkojamies, tad mēs pielūdzam “mamonu.” Tādēļ mācīšanās paļauties uz Dieva gādību savās vajadzībās ir patiesas pielūgsmes sastāvdaļa.

Jautājumi pārdomām un diskusijām

1. Ko nozīmē vārdi “paļauties uz Dievu”?

2. Kādas ilustrācijas lieto Dievs, lai paskaidrotu mums, ko nozīmē paļauties uz Viņu?

3. Kā ilustrācijas no dabas atklāj patiesību par uzticēšanos Dievam?

4. Kā kristietim vajadzētu attiekties pret savu vajadzību apmierināšanu?

________________________________________________________________________________

5. Ja mēs uztraucamies par savu vajadzību apmierināšanu, ko mēs īsti pielūdzam?

Lūgšana

Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.

Lūdziet kopā ar savu partneri:

1. Lai Dievs kristī jūs ar Svēto Garu.

2. Lai Dievs garīgi atspirdzinātu jūs un visu Savu draudzi.

3. Lai Dievs jums savu vajadzību apmierināšanā dotu ticību paļauties uz Viņu.

4. Lai Dievs palīdzētu jums ne par ko neuztraukties.

5. Lūdziet par jūsu lūgšanu sarakstā iekļautajiem cilvēkiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru