sestdiena, 2011. gada 12. novembris

9. diena Paļaušanās uz Dieva gādību

 

Svarīgākā lieta mūsu attiecībās ar Dievu ir spēja Viņam uzticēties un paļauties uz Viņu par visiem 100%. Ja mēs Dievam nespējam uzticēties, tad mēs vai nu Viņu īsti nepazīstam, vai arī neizprotam, cik svarīgu vietu paļāvība Dievam ieņem mūsu kristiešu dzīvē.

Ja mēs Dievu pazīstam pietiekami labi, tad mēs nebūsim norūpējušies ne par personīga rakstura, ne darba, ne dzīves nepieciešamības, ne draudzes, ne pasaules problēmām.

Dāvids rakstīja: “Tiešām, mana dvēsele ir klusu savā svētcerē uz Dievu, no Viņa nāk man palīdzība!” Ps.62:2.

Šajā pantā ebreju vārds “palīdzība” attiecas uz atbrīvošanu no draudiem. Palīdzība nozīmē, ka Dievs gādā par visām mūsu vajadzībām: personīgām, fiziskām, emocionālām un garīgajām. Par Dieva gādību mēs Bībelē varam atrast daudz apsolījumu:

“Baudiet un redziet, cik Tas Kungs ir labs. Svētīgs tas cilvēks, kas pie Viņa tveras un uz Viņu paļaujas! Bīstieties To Kungu, jūs Viņa svētie, jo, kas Viņu bīstas, tie nepazīst trūkuma,” Ps.34:9, 10.

“Mans Dievs apmierinās katru jūsu vajadzību pēc Savas godības pilnās bagātības Kristū Jēzū,” Fil. 4:19.

Dieva derības apsolījums Saviem ļaudīm satur trīs lietas, kuras Viņš apsola gādāt Saviem bērniem. Par to mēs varam lasīt 3. Jāņa vēstulē.

“Mīļais, es tev novēlu visās lietās tādu labklājību un veselību, kāda jau ir tavai dvēselei,” 3.Jāņa 2.

Dievs sola gādāt par garīgo labklājību (mūžīgā dzīvība), veselību (fizisko un emocionālo) un materiālo labklājību. Protams, lai šie solījumi tiktu izpildīti, pastāv nosacījumi. Materiālā labklājība nenozīmē to, ka Dievs darīs mūs bagātus. Patiesībā mēs tiekam brīdināti nedzīties pēc bagātības: “Bet, kas grib tapt bagāts, krīt kārdinājumā un valgā un daudzās bezprātīgās un kaitīgās iegribās, kas gāž cilvēkus postā un pazušanā,” 1.Tim. 6:9.

Tomēr Dievs gādā par mūsu materiālajām vajadzībām. Par šo mūsu dzīves jomu mums nav jāsatraucas. Patiesībā Dievs vēlas mūs materiāli apgādāt vairāk nekā mums ir nepieciešams, lai mēs varētu būt par svētību apkārtējiem un līdzdalīt viņiem to, ko Dievs mums ir devis.

Kad mēs uztraucamies par to, vai Kungs gādās par mūsu vajadzībām vai ne, mēs rīkojamies kā bērni, kuri neuzticas saviem vecākiem. Kādas būtu jūsu izjūtas, ja jūsu jaunākā meita jums jautātu: “Tēt, vai tu mani rīt pabarosi?”

Ko jūs atbildētu? Esmu pārliecināts, ka jūs sacītu: “Protams, ka es tevi rīt paēdināšu! Es tevi mīlu.”

Bet ko jūs sacītu, ja viņa šo pašu jautājumu atkārtotu nākošajā dienā? Kā jūs tad justos? Un, ja viņa šo jautājumu turpinātu uzdot katru dienu?

Līdzīgi mēs izturamies pret Dievu, kad raizējamies par savām dzīves nepieciešamībām. Šāds satraukums parāda, ka mēs Dievam īsti neuzticamies un neticam Viņa mīlestībai un apsolītajai gādībai.

Es ticu, ka 3.Jāņa vēstules 2.pants norāda uz to, ka mūsu materiālā un fiziskā labklājība ir atkarīga no “dvēseles” vai garīgās labklājības. Mūsu garīgā labklājība ir atkarīga no mūsu attiecībām ar Dievu. Jo vairāk mēs Dievu iepazīstam un labāk izprotam Viņa gribu, jo šie apsolījumi mūsu dzīvēs izpildīsies pilnīgāk, un mēs savā uzticībā Dieva gādībai būsim vēl uzticīgāki. Par šo sakarība starp garīgo un materiālo labklājību Jēzus sacīja: “Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas,” Mat. 6:33.

Jautājumi pārdomām un diskusijām

1. Vai, jūsuprāt, ir viegli paļauties uz Dievu? Kādēļ jā, vai kādēļ nē?

2. Miniet divus Bībeles apsolījumus par jūsu vajadzību apmierināšanu.

3. Kuras trīs lietas Dievs ir ietvēris savā derības apsolījumā Saviem bērniem? Kā jūs jūtaties, zinot, ka Viņš vēlas jums dot šīs labās lietas?

4. Ja jūs raizējaties par savu vajadzību apmierināšanu, ko ar to mēs pasakām par Dievu?

________________________________________________________________________________

5. Par kurām savas dzīves jomām jūs visvairāk satraucaties? Ko jūs varat darīt, lai šīs raizes noliktu Dieva priekšā?

________________________________________________________________________________

Lūgšana

Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.

Lūdziet kopā ar savu partneri:

1. Lai Dievs kristī jūs ar Svēto Garu.

2. Lai Dievs garīgi atspirdzinātu jūs un visu Savu draudzi.

3. Lai Dievs jums piedotu jūsu neuzticēšanos Viņam.

4. Lai Dievs dotu jums paļāvību uz Viņu kā apgādnieku.

5. Lūdziet par jūsu lūgšanu sarakstā iekļautajiem cilvēkiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru